7/24 Hizmet

+90 (312) 666 30 90

7/24 Hizmet

0532 373 14 23

şofben ile sıcaksu kullanımı

Taştan Yapı Dekorasyon

Kat Kaloriferi, Kombi, Şofben Tesisatı Bireysel ısıtma olarak da isimlendirebileceğimiz bu sistem, her dairenin bağımsız olarak ısıtılması esasına dayanmaktadır. Isıtılacak mahallere radyatörler (petek) yerleştirilir. Bu radyatörlerde sıcak su dolaştırmak suretiyle ortam ısıtılır.Radyatörlerin ısıtılması için kombi veya kat kaloriferi kazanı tercih edilir. Sıcak su radyatörlere (peteklere) alüminyum folyolu PPRC boru veya bakır borular vasıtasıyla götürülür.


Radyatörlü sistemdeki gibi kombi ve kat kaloriferi kazanı kullanılır. Kombi radyatörlerin ısıtılmasını sağladığı gibi şofben görevi de görüp sıcak su ihtiyacını karşılar. Kombilerde yakıt olarak, doğalgaz veya LPG kullanılır. Kat kaloriferi kazanı ise sadece radyatörlerin ısıtılmasında kullanılır. Dezavantajı Sıcak su elde etmek istenirse ayrıca boyler ve sirkülasyon pompası takılıp harici bir sistem daha kurmak gerekmektedir.

Kat kaloriferi kazanında yakıt olarak, doğalgaz, LPG, motorin, fuel-oil, kömür kullanılır. Kat kaloriferi kazanı kombiye göre fazla yer tutmakta ve verimi düşüktür.

Firmamız Başkent Doğalgaz A.Ş. yetkili firmasıdır ve projelendirme ile uygulama konusunda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Daire İçi Gaz Tesisatı:

Kombiye, ocağa veya doğalgaz sobasına giden, evinizin içinde bulunan doğalgaz tesisatına verilen isimdir. İç tesisatta da Başkent Doğalgaz A.Ş.tarafından yetkilendirilmiş firmamızın yapmış olduğu işlem, kolon tesisatı yapılan binanın daire kapılarındaki vanalardan gazı alıp, daire içerisindeki kombi, doğalgaz sobası ve ocağa kadar boru tesisatı yapmaktır.

Daire İçi Gaz Tesisatında yapılacak işlemler; 

- Daire içi doğalgaz tesisatı projesi çizilip onaylatılması,
- Demir Boru tesisatının yapılması (Başkent Doğalgaz A.Ş. teknik şartnamesine göre),
- Müşteri tarafından abonelik sözleşme işlemlerinin yapılması,
- Sayaç montajının yapılması,
- Başkent Doğalgaz A.Ş.’den randevu talebinde bulunulması,

Tesisat kontrolünün yapılıp doğalgaz uygunluk belgesinin verilmesi ile abonenin gazı açılarak kullanıma hazır hale gelmektedir.

Taştan Yapı Isıtma Sistemleri; Başkent Doğalgaz A.Ş. Tarafından yetki sertifikalı mühendis ve uzman ekibi ile şartnamelerden ödün vermeden Ankara da doğalgaz tesisatları için proje onay, imalat ve gaz açma hizmeti vermektedir.


şofben ile sıcaksu kullanımı