7/24 Hizmet

+90 (312) 666 30 90

7/24 Hizmet

0532 373 14 23

Soğutma Sistemleri

Taştan Yapı Dekorasyon

KANALLI SOĞUTMA SİSTEMLERİ
 

Gelişmiş ülkelerde geniş bir kullanım alanı bulunan, kapalı şartlardan bağımsız bir şekilde ısıtılmasında, soğutulmasında ve iklimlendirilmesinde kullanılan Kanallı Klima Sistemleri kullanımı ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Bu sistemlerde, ortam havasını istenilen konfor şartlarına getirirken taze hava alma imkânı bulunması nedeniyle daha sağlıklı ortam havası elde edilmektedir. 

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların kapalı ortamlarda bulunma süreleri yükselmekte ve bu ortam konforu daha çok önem kazanmaktadır. İş yerleri, okullar, hastaneler, restoranlar, sinemalar gibi insanların çok sayıda bulunduğu kapalı mahallerin ortam havasının konfor şartlarında tutabilmesiyle insanların daha mutlu ve daha verimli sağlanabilmektedir. Kapalı ortamların istenilen konfor şartlarında tutabilmeleri bu ortamların iklimlendirilmeleri ve havalandırılmaları ile sağlanabilmektedir. Kapalı bir ortamın iklimlendirilmesi ile dış hava şartlarında bağımsız olarak ortam havasının ısıtılması ve soğutulması, neminin alınması veya nemlendirilmesi, filtrelenmesi sağlanırken ortama taze hava verilerek ortam havasının kalitesi yükseltilir. Ortamın iklimlendirilmesinde kullanılacak cihazın doğru olarak seçilebilmesi için ısıtma ve soğutma yüklerinin doğru ve tam olarak hesap edilmesi gereklidir.


SPLİT KLİMALI SOĞUTMA SİSTEMLERİ:
 

Bireysel kullanıcılar ve soğutma ihtiyacı olan mahallerin klimatizasyonunda kullanılan bir iç, bir dış üniteli split klima sistemleridir.

 

Bir iç ve bir dış üniteden oluşan ve duvara monte edilen split klimalar oldukça düşük ses seviyesinde çalışırlar. Duvar tipi split klimaların 9.000 Btu/h ile 30.000 Btu/h kapasiteler arasında değişik modelleri vardır. Duvar tipi split klimalar konutlarda ve konfor şartı istenen tüm mekânlarda problemsiz olarak kullanılırlar. Split klimaların A sınıfı özelliğe sahip olan modelleri diğer modellere göre daha tasarrufludur.
 
Konutlarda, İş yerlerinde, Bilgi işlem odalarında, Mağazalarda, Alışveriş merkezlerinde, Isıtılması ve soğutulması istenen tüm mekânlarda güvenle kullanabilirsiniz.

 


 

ÇATI TİPİ PAKET KLİMALAR (ROOFTOP SİSTEMLER)
 

Rooftop klimalar olarak da isimlendirilen çatı tipi paket tipi klimalarda iç ünite ve dış ünite tek ünite haline getirilmiştir. İkinci bir ünitesi yoktur. Az yer kaplaması, hava debisinin yüksekliği gibi nedenlerden dolayı tercih edilirler. Elektrik enerjisi ile çalışırlar. Isıtma ve soğutma özellikleri vardır. Hava kanalları aracılığı ile istenilen mekanlara şartlandırılmış hava dağılımı yapılır. Geri dönüşümlü ortam havası ile çalışabildiği gibi %100 taze hava ile de çalışabilirler.

 

Paket tip klima cihazları, her ortamda dışarıya montaj için uygun boyalı galvaniz saçtan imal edilmiştir. Koşullandırılmış havayla temasta olan bölüme kolay erişilebilir, tamamen temizlenebilen, dış ortamda ısı kaybını en aza indiren ve yapının hem içinde hem de dışında yoğuşmayı önlemek amacıyla izole edilmiş metal yüzeylerden oluşmuştur.
 

VRV KİMA SİSTEMLERİ
 

VRV Sistem, yani Variable Refrigerant Volume (Değişken Soğutucu Debili Sistem), günümüz akıllı binalarının ihtiyacını tam olarak karşılayabilmek amacıyla geliştirilen bir sistemdir. Modüler yapısıyla çok katlı bir binadan, bir tek villaya kadar her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkânı vermektedir. Inverter teknolojisi ve değişken gaz debisi ile enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Kapalı, giydirme cepheli ve mevcut yüksek katlı binalarda çatıya yerleştirilen dış üniteye onlarca iç ünite bağlanabilen geliştirilmiş şebeke kontrol ve akıllı inverter teknolojisi ile standart klima sistemlerinin ötesinde üstün teknoloji ürünüdür. İç ünitelerden biri soğutma yaparken istenirse diğer odadaki ünite ile atık enerjiyi kullanarak ısıtma yapabilen sistemlerdir. 

Değişken debili sistemler, enerji tasarrufunun öncelikli olduğu alışveriş merkezleri, plazalar, ofisler, oteller v.b mekânlarda ısıtma ve soğutma amaçlı tercih edilmektedir. Konut ve villalarda da bu sistemler kullanılmaktadır. Isıtma ve soğutma ihtiyacının karşılanmasında, esnek iç ünite seçenekleri sayesinde tüm mekanlara uyum sağlamaktır. (Duvar tipi,Tavan Tipi, Döşeme Tipi,Kaset Tipi,Kanallı tipler mevcuttur)Bir dış üniteye bağlanan iç ünitelerin kapasitelerinin toplamı kullanılan dış ünite kapasitesinden %35 daha fazla olabilir. Bu da dış ünite kapasitesinin daha verimli kullanılmasını sağlar.
Vrf Klimalı Soğutma Sistemleri 
 

VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır. Bu son özellik sayesinde aynı anda değişik bölgelerde ısıtma ve soğutmada yüksek düzeyde enerji tasarrufu sağlar. Bu çeşit sistemlerde iç mekanda tesis kurmaya gerek kalmaz ve değişik hava işleme ünitelerinin kombinasyonlarıyla büyük esneklik sağlar. VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restorantlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır. 

VRF Klima Sistemi, daha fazla konforu inverter teknolojisi ve değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte sunar. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği ve esneklikten gelen serbestlikle ve modüler yapısıyla çok katlı bir binadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkânı vermektedir.