7/24 Hizmet

+90 (312) 666 30 90

7/24 Hizmet

0532 373 14 23

Çelik Baca

Taştan Yapı Dekorasyon

- Tek Cidarlı Baca Sistemleri 
- Çift Cidarlı Baca Sistemleri
- Kaskad Baca Sistemleri
- Şut Sistemleri

TEK CİDARLI BACA SİSTEMLERİ
 

- Sistem elemanları, modern enerji tasarrufu sağlayan gaz veya fuel oil yakıtlı sistemlerden yoğun su buharı içeren atık gazın atımı sırasında atık gazın duman kanalı üzerindeki yıkıcı etkilerini önlemek için kullanılır. Gaz, sıvı ve katı yakıt türleriyle çalışan ısıtma ünitelerinin atık gazlarını atmosfere güvenli bir şekilde iletilebilmesi için geliştirilmiştir.
- Tek cidarlı baca sistemi bileşenleri ısıtma cihazlarının modernizasyonunu kolaylaştırır. Isıtma ünitelerinin spesifik bilgilerine göre et kalınlıklarını arttırılarak veya malzeme türü değiştirilerek farklı yakıt tiplerinde de kullanılabilmektedir.Yüksek hassasiyette üretilen baca modülleri tig kaynak tekniği kullanılarak kaynatılmıştır. Modüller 60 mm muf geçme özelliği sayesinde çok iyi derecede sızdırmazlık ve stabilite sağladığı gibi montaj kolaylığı da sağlamaktadır.


çelik kazan

ÇİFT CİDARLI BACA SİSTEMLERİ
 

- Çift cidarlı bacalar doğalgaz, fuel oil yada ekolojik katı yakıtla çalışan sistemlerden çıkan atık gazın atmosfere güvenli şekilde bağımsız olarak atılması için kullanılan baca sistemidir.
- Çift cidarlı bacalar bağlantı kelepçesiyle birbirine bağlandığı gibi duvar kelepçesiyle tesisat şaftına, bina cephesine ve taşıyıcı konstrüksiyona sabitlenmektedir. Endüstriyel uygulamalarda ve postmodern mimari cephelerin tasarlanmasında taşıyıcı konstrüksiyon veya taşıyıcı profile bir, iki, üç veya dört baca sistemi serbest duracak şekilde tasarımları yapılmaktadır. 


çelik kazan

KASKAD BACA SİSTEMLERİ
 

- Yan yana konulmuş duvar tipi yoğuşmalı ısıtma cihazlarından meydana gelmektedir. Yoğuşmalı ısıtma sistemlerinde geliştirilen üstten aşağıya doğru üflemeli oransal yakma yöntemiyle %97 oranında yanma verim elde edilebilmektedir. Isıtma sistemine geri gönderilen ve tam yoğuşturma yöntemiyle elde edilen ek enerji ile toplam verimlilik doğalgaz türü yakıtlarda %108’e kadar çıkabilmektedir. Yoğuşmalı ısıtma sistemlerinde klasik sistemlere göre %30’a varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Kaskad baca sistemlerinden tam verim alınması için yatay hatta yoğuşma suyunu dışarı atılması için eğim verilmesi, baca çekişinin maksimizasyonu için düşey hattın uygun görüldüğü yerler de kaya yünü ile izole edilmesi ve bol oksijenli yanma havasının sağlanması gerekmektedir.


çelik kazan

ŞUT SİSTEMLERİ
 

- Yüksek binalarda çöp ve çamaşırların sağlıklı bir şekilde toplanarak uzaklaştırılmasını sağlar. Şutlar ihtiyaca bağlı olarak genelde 400 mm, 600 mm veya 800 mm boyutlarında dizayn edilmektedir.
- Kapaklar çift katlıdır ve olası yangın halinde uzun süre dayanıklı olabilecek şekilde izole edilmektedir. Kapaklar üzerindeki uyarı ışıkları, otomasyonlu veya manuel kilitleme sistemi ile güvenlik tam sağlanmaktadır.
- Şut sisteminin kötü koku oluşturmaması için havalandırma sistemi de mevcuttur. Çöp ve çamaşır atımı sırasında oluşabilecek gürültüyü engellemek için yalıtımlı sistemler de tercihler arasındadır.
- Sistem isteğe bağlı ya da projeye uygun olarak 304 ya da 316 L kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir.
 
Oteller, hastaneler, yurtlar, iş merkezleri, yüksek binalarda tercih edilmekte ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.


çelik kazan